Loma Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. K.

Usługi toczenia CNC na zlecenia - park maszynowy

Toczenie CNC - zlecenia i usługi

Głównym obszarem działalności firmy LOMA Polska jest produkcja elementów toczonych, będąca odpowiedzią na potrzeby dziesiątek współczesnych branży. Jesteśmy odpowiedzialni za polepszanie wydajności pracy i zapewnianie naszym klientom konkurencyjnych cen za wykonane zlecenia. Chcesz zlecić pracę na tokarkę? Giełda zleceń CNC nie pozwoliła znaleźć Ci odpowiedniego wykonawcy? Żaden problem! Nasza firma chętnie przyjmie zlecenie na toczenie CNC. Zapraszamy do współpracy!

Na czym polega toczenie CNC?

Toczenie CNC (czyli obróbka sterowana numerycznie) to precyzyjny proces obróbki skrawaniem, który jest w pełni zautomatyzowany. Usługa toczenia CNC to proces wymagający zastosowania odpowiednich narzędzi i wyselekcjonowanych metod obróbki materiałów na sterowanym komputerowo sprzęcie. Usługa CNC należy do najpowszechniejszych metod obróbki skrawaniem i polega na oddzieleniu poszczególnych warstw materiału z obrabianego wyrobu. Jeśli dalej nie wiesz, co to jest toczenie CNC — zadzwoń do nas, a chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania!

Parametry i rodzaje toczenia

Parametrami toczenia CNC określa się parametry opisujące proces obróbki, obejmujące ruch i wielkości przypisane ustawieniu narzędzi lub obrabianego przedmiotu. Tak zwane parametry technologiczne są jednocześnie wymiarami nastawczymi obrabiarki. Parametry skrawania przy toczeniu obejmują wartości takie jak: prędkość obrotowa n, prędkość skrawania vc, głębokość skrawania, posuw f i jego prędkość, siła, moment i moc toczenia. Dobór parametrów toczenia jest kwestią indywidualną, ustalaną na podstawie wymagań klienta i prototypu konstrukcyjnego. Jeżeli chcesz zamówić usługi toczenia i frezowania CNC — zadzwoń do nas, a przygotujemy wycenę!

Różnice między toczeniem CNC a frezowaniem CNC?

Zgodnie z definicją toczenie CNC pozwala na nadanie kształtu powierzchniom brył obrotowych. Dzięki toczeniu uzyskać można pożądany kształt, czyli wałki, stożki, kule, gwinty wewnętrzne i zewnętrzne. Z kolei  frezowanie dedykowane jest powierzchniom płaskim i kształtowanym. Frezować można rowki, gwinty czy nawet koła zębate.

Jakie materiały można obrabiać toczeniem CNC?

Grupy materiałów podatne na usługi toczenia CNC to m.in.:

  • tworzywa sztuczne, np. POM lub PC,
  • aluminium,
  • stale nierdzewne,
  • stale węglowe,
  • mosiądz.

Obróbka skrawaniem na maszynach CNC to nasza specjalizacja. Podstawowym narzędziem wykorzystywanym przy zleceniach na toczenie jest nóż tokarski poruszający się liniowo wzdłuż osi przedmiotu poddanego obróbce. Technologia ta zakłada ruch obrotowy przedmiotu, który w wyniku skrawania osiąga pożądany kształt oraz wymiary. Skrawać można stal różnego typu stale, aluminium, mosiądz czy miedź. Tokarka, w odróżnieniu od frezarki, nadaje kształt o powierzchni brył obrotowych, stąd charakterystyczne toczenie. Zlecenia na frezowanie CNC dotyczą głównie powierzchni płaskich. Klient decydujący się na skorzystanie z naszej oferty toczenia zyskuje gwarancję powtarzalności procesu i możliwość odwzorowania projektu z dokładnością co do najmniejszego szczegółu w różnych ilościach szt. Oferujemy wysokiej klasy usługi na tokarkach CNC. Chcesz dać zlecenia na tokarkę? Szukasz odpowiedniego miejsca, któremu zlecisz toczenie CNC? Sprawdź naszą ofertę!

Dlaczego warto skorzystać z naszych usług toczenia CNC w parku maszynowym?

LOMA Polska znana jest w branży jako lider wśród firm wykonujących profesjonalną usługę CNC. Wiemy, czym jest tworzenie odpowiedzialnego biznesu, dlatego reprezentujemy profesjonalne podejście do każdego zlecenia na toczenie. Od początku działalności specjalizujemy się w obróbce metali i elementów metalowych, przygotowując detale o różnych wielkościach i zakresie zastosowań. Zajmujemy się cięciem i produkcją elementów powstających w prywatnym, nowocześnie wyposażonym parku maszynowym, w którym wykonujemy między innymi precyzyjną obróbkę metali CNC. W ten sposób stworzona oferta obejmująca świadczenia usługi może być uznana za kompletną i przemyślaną.

Kluczem do sukcesu wykonywania zleceń toczenia CNC dla pracowników firmy LOMA Polska jest podążanie za oczekiwaniami współczesnego klienta. Podstawą udanej i skutecznej usługi CNC jest wnikliwa analiza potrzeb klienta i opracowanie projektu, który realizujemy z troską o najmniejsze detale. Przed rozpoczęciem współpracy selekcjonujemy narzędzia, uwzględniamy wszystkie parametry i przygotowujemy indywidualne plany jakości kontroli. Klienci firmy LOMA Polska zlecają nam toczenia, wiedząc, że zostanie ona wykonana zgodnie ze standardami jakości i wymogami technicznymi. Przyjmujemy zlecenia z giełd CNC od klientów oczekujących zautomatyzowanej pracy produkcyjnej z wykorzystaniem nowoczesnych technologii CNC. Wątpliwości zainteresowanych usługą toczenia CNC rozwiewają najlepsi doradcy firmy LOMA Polska, podpowiadając i dobierając odpowiednią metodę do oczekiwań klientów. Chcemy zapewnić wysoką jakość pracy nad parametrami niemal każdego materiału, przygotowując zindywidualizowane projekty w ramach konsultacji. Nasza firma i jej działalność są odpowiedzią na potrzeby współczesnych klientów w zakresie toczenia, gwintowania oraz precyzyjnej obróbki CNC.

Tokarki CNC do metalu – na czym pracujemy?

Nasza firma gromadzi specjalistów, których wiedza i doświadczenie pozwalają realizować skomplikowane zlecenia indywidualne i seryjne. Bogaty park maszynowy, pełny nowoczesnego sprzętu do procesu toczenia CNC, pozwalają nam się w pełni angażować w obrabianie niemal wszystkich materiałów dostępnych na rynku m.in. tworzyw sztucznych. Implementacja kodów na sterowanych komputerowo maszynach przekłada się na nasz ogólnopolski sukces. Dzięki wyspecjalizowanym narzędziom osiągamy zaplanowany i precyzyjny efekt usługi z zakresu CNC. Technolodzy firmy LOMA Polska są odpowiedzialni za optymalizację procesu produkcyjnego i korzystają z najnowszej technologii przy wszystkich zleceniach toczenia. Gwarantujemy naszym klientom maksymalną precyzję i powtarzalność procesu produkcyjnego, którego efekty z powodzeniem mogą zostać wykorzystane w większości sektorów przemysłu. Jedną z cech i zalet naszej oferty jest wszechstronność produkowania elementów w dowolnych układach i kształtach, bez obawy o utratę optymalnej precyzji i jakości wykonania. Wiemy, jak ważną funkcję w procesie produkcyjnym pełni projekt spełniający wymagania i standardy techniczne, dlatego dokładamy wszelkich starań, by świadczyć proces toczenia CNC na Śląsku na najwyższym poziomie. Oferujemy współpracę z klientem w zakresie zleceń na toczenie, którą opieramy na trzech głównych filarach — przejrzystych zasadach, profesjonalizmie i preferencyjnych warunkach.