Precyzyjna obróbka metali CNC

Firma Loma jest wiodącym producentem w branży obróbki CNC. Technologią tą zajmujemy się od wielu lat. Działamy w oparciu o najnowsze i zaawansowane technologicznie rozwiązania, pozwalające na osiągnięcie najlepszego efektu w stosunkowo krótkim czasie. W naszej ofercie znajdują się sprzęty do frezowania CNC oraz toczenia CNC. Od lat dysponujemy stale rozwijającym się parkiem maszynowym, którego dostępność zapewnia naszym klientom kompleksowe usługi w obrębie jednego zakładu.

Kompleksowość naszych usług polega również na tym, że jesteśmy producentem części toczonych ze stali nierdzewnej, stali czarnej i metali kolorowych. W skład naszej oferty wchodzą nakrętki wciskane oraz elementy toczone.

Precyzyjna obróbka CNC - na czym polega?

Obróbka CNC to skrót od Computerized Numerical Control, czyli komputerowego sterowania numerycznego. Odpowiednio skonstruowana maszyna CNC pozwala na wytwarzanie poszczególnych części maszyn, których wykonanie poprzedzone jest programowaniem na obrabiarkach sterowanych numerycznie. Precyzyjna obróbka CNC korzysta z zaawansowanych technologicznie urządzeń, dzięki czemu efekt jest kontrolowany i niezwykle dokładny. Toczenie elementów pozwala na maksymalną eksploatację materiału i minimalizację ewentualnych strat.

Etapy pracy precyzyjnej obróbki CNC:

  • przygotowanie odpowiedniego projektu na komputerze,
  • zmiana projektu do postaci planu sterowania narzędziami,
  • obróbka skrawaniem wybranego materiału.

Nad całym procesem obróbki CNC czuwa wyznaczony do tego operator, którego zadaniem jest zaprogramowanie automatu do obróbki danego elementu. Wprowadza on do komputera projekt, którego przebieg monitoruje. Głównym celem obróbki precyzyjnej CNC jest odseparowanie warstw od całości produktu. Proces ten kończy się w momencie osiągnięcia zaprojektowanego kształtu. Dedykowane urządzenie jest wyposażone w nóż tokarski, który w trakcie zaprogramowanej komputerowo pracy utrzymuje stabilną pozycję, zamiast tego w ruch wprawiany jest obrabiany detal. Precyzyjna obróbka CNC pozwala na uzyskanie kulistego oraz walcowatego kształtu.

Zamów

Skorzystaj z precyzyjnej
obróbki CNC

Park maszynowy z precyzyjną obróbką metali

Obróbka CNC w Loma Polska daje klientom możliwość przetwarzania bardzo drobnych, nieszablonowych elementów. Wieloletnie doświadczenie i bogata oferta usług precyzyjnej obróbki CNC pozwalają realizować nawet najbardziej skomplikowane zlecenia. Jesteśmy otwarci na standardowe i niestandardowe rozwiązania, dlatego zapraszamy do indywidualnych rozmów i kontaktu z naszymi pracownikami. Wygoda i terminowość zapewniona przez łatwość obsługi obrabiarki CNC pozwala osiągnąć maksymalny efekt przy stosunkowo niewielkim nakładzie czasu, pracy i energii. Decydując się na skorzystanie z usługi obróbki CNC w firmie Loma Polska, zyskujesz pewność szybkiej produkcji precyzyjnych części metalowych i przewidywalności efektu.

Dodatkowym aspektem jest znacząca oszczędność czasu, która przekłada się na redukcję kosztów. Klient wie, jakiego elementu może się spodziewać, a precyzyjna obróbka CNC eliminuje margines błędu obecny przy obróbce manualnej. Ręczna praca nad wykonywaniem produktów o określonym kształcie i parametrach zwiększa prawdopodobieństwo zmarnowania zbyt dużej ilości surowca w porównania na przykład do precyzyjnej obróbki metali. Zachęcamy do skorzystania z oferty naszej firmy każdego, kto stawia na jakość i precyzję wykonania detali.

Zastosowanie obróbki CNC

Precyzyjna obróbka CNC stosowana jest w: motoryzacyjnej, meblowej, oświetleniowej i wielu innych. Poza tym z jej zalet korzysta się również w branży lotniczej i medycznej, a także w automatyce czy elektronice. Każda z tych dziedzin wymaga precyzyjnych i odpowiednio wykonanych elementów z różnych tworzyw, co zapewnia zaawansowana technologicznie metoda - obróbka CNC na Śląsku oferowana przez firmę LOMA Polska.

Sprawdź

Atrakcyjna oferta
precyzyjnej obróbki CNC

Materiały poddawane precyzyjnej obróbce CNC

Obróbka precyzyjna skrawaniem może być wykonana na wielu różnych materiałach: stali węglowej, mosiądzu, stopach aluminium, miedzi oraz tworzywach sztucznych. Precyzyjną obróbkę metali stosuje się w wielu gałęziach przemysłu i branżach ze względu na wysoką powtarzalność. Nieograniczone możliwości wytwarzania to nieocenione atuty korzystania z precyzyjnej obróbki skrawaniem w Loma Polska, której park maszynowy pozwala na wykonanie znacznej ilości prac.

Maksymalna wydajność produkcji, automatyzacja i przewidywalność produkcji to stały element naszej codziennej pracy. Dysponujemy certyfikatem ISO potwierdzającym nasze doświadczenie i wiedzę, dzięki której przyjmujemy skomplikowane projekty.

Podstawowe metody obróbki skrawaniem metali

Wielozadaniowy sprzęt umożliwia produkcję i obrabianie elementów o skomplikowanej powierzchni, kształtach czy ponadgabarytowych rozmiarach. Metody obróbki skrawaniem metali różnią się od siebie stosowanymi narzędziami oraz specyfiką ruchów. Oferujemy kilka podstawowych sposobów na obróbkę skrawaniem, oto kilka z nich:

  • toczenie CNC - obróbka powierzchni walcowych, stożkowych i kulistych,
  • wiercenie - do wykonywania otworów,
  • szlifowanie - rozróżnia się szlifowanie czołowe, obwodowe, wgłębne, zgrubne oraz gładzące.

Działająca od lat na rynku obróbki skrawaniem CNC na Śląsku firma Loma posiada dostęp do parku maszynowego, w którym znajduje się ponad 150 maszyn do precyzyjnej obróbki metali. Dbamy o wysokie standardy pracy, oferując precyzyjną obróbkę skrawaniem, w skład której wchodzą m.in. wiercenie, szlifowanie, usługi toczenia CNC. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

 

Najczęściej zadawane pytania dotyczące obróbka metali na maszynach CNC:

Czy indywidualnie opracowany projekt może być podstawą do obróbki CNC?

W jakich przypadkach można zastosować obróbkę skrawaniem?

Od czego zależy cena precyzyjnej obróbki CNC?

Ile trzeba czekać na realizację zamówienia?

Czy LOMA Polska zajmuje się produkcją seryjną?