Loma Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. K.

Usługi toczenia CNC na zlecenia - park maszynowy

Precyzyjna obróbka metalu

Firma Loma jest wiodącym producentem w branży obróbki CNC w zakresie najbardziej rozwiniętych metod produkcji. Technologią tą zajmujemy się od wielu lat. Działamy w oparciu o najnowsze i zaawansowane technologicznie rozwiązania, które pozwalają na osiągnięcie precyzji wykonania w stosunkowo krótkim czasie. W naszej ofercie znajdują się sprzęty do frezowania CNC oraz toczenia CNC. Od lat dysponujemy stale rozwijającym się parkiem maszynowym, którego dostępność zapewnia naszym klientom kompleksowe usługi w obrębie jednego zakładu.

Kompleksowość naszych usług polega również na tym, że jesteśmy producentem części toczonych ze stali nierdzewnej, stali czarnej i metali kolorowych, a także innych komponentów metalowych. W szeroki zakres naszej oferty wchodzą produkowane przez nas nakrętki wciskane oraz elementy toczone.

Na czym polega obróbka metali na maszynach CNC?

Obróbka CNC to skrót od Computerized Numerical Control, czyli komputerowego sterowania numerycznego. Odpowiednio skonstruowana maszyna CNC pozwala na wytwarzanie poszczególnych części maszyn, których wykonanie poprzedzone jest programowaniem na obrabiarkach, maszynach sterowanych numerycznie. Precyzyjna obróbka CNC korzysta z zaawansowanych technologicznie urządzeń, dzięki czemu efekt jest kontrolowany i niezwykle dokładny. Precyzyjne toczenie elementów pozwala na maksymalną eksploatację materiału i minimalizację ewentualnych strat. Precyzyjna obróbka CNC stosowana jest w branży motoryzacyjnej, meblowej, oświetleniowej i wielu innych. Poza tym z jej zalet korzysta się również w branży lotniczej i medycznej, a także w automatyce czy elektronice. Każda z tych dziedzin wymaga precyzyjnych i odpowiednio wykonanych elementów z różnych tworzyw, co zapewnia zaawansowany proces produkcyjny i technologiczny, czyli obróbka CNC na Śląsku oferowana przez firmę LOMA Polska.

Etapy pracy precyzyjnej obróbki CNC obejmują następujące działania:

  • przygotowanie odpowiedniego projektu na komputerze,
  • zmiana projektu do postaci planu sterowania narzędziami,
  • obróbka skrawaniem wybranego materiału.

Nad całym procesem obróbki CNC czuwa wyznaczony do tego operator, którego zadaniem jest zaprogramowanie automatu do obróbki danego elementu. Wprowadza on do komputera projekt, którego przebieg monitoruje. Głównym celem obróbki precyzyjnej CNC jest odseparowanie warstw od całości produktu. Proces ten kończy się w momencie osiągnięcia zaprojektowanego kształtu. Dedykowane urządzenie jest wyposażone w nóż tokarski, który w trakcie zaprogramowanej komputerowo pracy utrzymuje stabilną pozycję, zamiast tego w ruch wprawiany jest obrabiany detal. Precyzyjna obróbka CNC pozwala na uzyskanie kulistego oraz walcowatego kształtu.

Zamów

Skorzystaj z precyzyjnej
obróbki CNC

Podstawowe metody obróbki skrawaniem metali

Wielozadaniowy sprzęt umożliwia obrabianie i produkcję precyzyjnych elementów o skomplikowanej powierzchni, kształtach czy ponadgabarytowych rozmiarach. Metody obróbki skrawaniem metali różnią się od siebie stosowanymi narzędziami oraz specyfiką ruchów. Oferujemy kilka podstawowych sposobów na obróbkę skrawaniem, oto kilka z nich:

  • toczenie CNC - obróbka powierzchni walcowych, stożkowych i kulistych,
  • wiercenie - do wykonywania otworów,
  • szlifowanie - rozróżnia się szlifowanie czołowe, obwodowe, wgłębne, zgrubne oraz gładzące.

Obróbka precyzyjna skrawaniem może być wykonana z staranną dokładnością na wielu różnych materiałach: stali węglowej, mosiądzu, stopach aluminium, miedzi oraz tworzywach sztucznych. Precyzyjną obróbkę metali stosuje się w wielu gałęziach przemysłu i branżach ze względu na wysoką powtarzalność. Nieograniczone możliwości wytwarzania to nieocenione atuty korzystania z precyzyjnej obróbki skrawaniem w Loma Polska, której park maszynowy pozwala na wykonanie znacznej ilości prac. Obróbka precyzyjna metali i produkcja to nasza specjalność!

Zalety obróbki metali na maszynach CNC

Obróbka CNC w Loma Polska daje klientom możliwość przetwarzania bardzo drobnych, nieszablonowych elementów. Wieloletnie doświadczenie i bogata oferta usług precyzyjnej obróbki CNC pozwalają realizować nawet najbardziej skomplikowane zlecenia. Jesteśmy otwarci na standardowe i niestandardowe rozwiązania, dlatego zapraszamy do indywidualnych rozmów i kontaktu z naszymi pracownikami. Wygoda i terminowość zapewniona przez łatwość obsługi obrabiarki CNC pozwala osiągnąć maksymalny efekt przy stosunkowo niewielkim nakładzie czasu, pracy i energii. Decydując się na skorzystanie z usługi obróbki CNC w firmie Loma Polska, zyskujesz pewność szybkiej produkcji precyzyjnych części metalowych i przewidywalności efektu. Dodatkowym aspektem jest znacząca oszczędność czasu, która przekłada się na redukcję kosztów. Klient wie, jakiego elementu może się spodziewać, a precyzyjna obróbka CNC eliminuje margines błędu obecny przy obróbce manualnej. Ręczna praca nad wykonywaniem produktów o określonym kształcie i parametrach zwiększa prawdopodobieństwo zmarnowania zbyt dużej ilości surowca w porównania na przykład do precyzyjnej obróbki metali. Zachęcamy do skorzystania z oferty naszej firmy każdego, kto stawia na jakość i precyzję wykonania detali metalowych.

Sprawdź

Atrakcyjna oferta
precyzyjnej obróbki CNC

Jako firma działająca od lat na rynku obróbki skrawaniem CNC na Śląsku posiadamy dostęp do parku maszynowego, w którym znajduje się ponad 150 maszyn do precyzyjnej obróbki metali. Dbamy o wysokie standardy pracy, oferując precyzyjną obróbkę skrawaniem, w skład której wchodzą m.in. wiercenie, szlifowanie, usługi toczenia CNC. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Maksymalna wydajność produkcji, automatyzacja i przewidywalność produkcji części metalowych to stały element naszej codziennej pracy. Dysponujemy certyfikatem ISO potwierdzającym nasze doświadczenie i wiedzę, dzięki której przyjmujemy skomplikowane projekty. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Najczęściej zadawane pytania dotyczące precyzyjnej obróbki metali na maszynach CNC:

Czy indywidualnie opracowany projekt może być podstawą do obróbki CNC?

W jakich przypadkach można zastosować obróbkę skrawaniem?

Od czego zależy cena precyzyjnej obróbki CNC?

Ile trzeba czekać na realizację zamówienia?

Czy LOMA Polska zajmuje się produkcją seryjną?