Obróbka CNC stopów stali nierdzewnej

Stal nierdzewna jest materiałem antykorozyjnym, wykazującym wysoką wytrzymałość mechaniczną. Poprzez dodatek chromu i niklu, najwyższą odporność na korozję wykazują nierdzewne stale austenityczne. Charakteryzują się niską przewodnością cieplną i wysokim współczynnikiem rozszerzalności liniowej. Stal nierdzewna, podobnie jak inne metale i tworzywa sztuczne, może być poddawana różnym procesom obróbki.

W naszej firmie oferujemy profesjonalną obróbkę stali nierdzewnej CNC według indywidualnych wymagań klientów. Do obrabiania stali wykorzystujemy nowoczesne automaty tokarskie, które pozwalają na zautomatyzowany przebieg usługi CNC.

Obróbka stali nierdzewnej CNC

Obróbka skrawaniem stali nierdzewnej

Obróbka stali nierdzewnej skrawaniem polega na usuwaniu fragmentów materiału, czego produktem ubocznym jest tworzenie się długich wiórów. Przy wysokiej prędkości skrawania dochodzi do frezowania, które jest realizowane za pomocą frezu osadzonego na wrzecionie. W porównaniu do toczenia, które stosowane jest do nadania kształtu powierzchniom brył obrotowych, frezowania używa się do obróbki powierzchni płaskich.

Obróbka stali nierdzewnej wymaga nowoczesnych i w pełni funkcjonalnych narzędzi, dopasowanych do rodzaju obróbki. Do toczenia , wiercenia i frezowania CNC stali nierdzewnej, używa się narzędzi ze spiekanych węglików. Gwintowanie wykonywane jest za pomocą narzędzi ze stali szybkotnącej.

Należy mieć na uwadze, że w trakcie obróbki produktów ze stali nierdzewnej narzędzia tracą swoją ostrość — z tego powodu wymagają one regularnej wymiany. Szybsze zużywanie się ostrza jest spowodowane właściwościami stali nierdzewnej austenitycznej — posiada ona tendencje do przylegania i umacniania, co utrudnia obróbkę.

Nasze możliwości obróbki skrawaniem stali nierdzewnej

Posiadamy maszyny CNC tzw. centra tokarskie, za pomocą których dokonujemy obróbki różnych gatunków stali, w tym także austenitycznych stali nierdzewnej. Używamy do tego specjalnej gamy narzędzi, aby sprostać wyzwaniom stawianym przez materiał, w tym m.in.:

  • Specjalne wiertła z chłodzeniem wewnętrznym,
  • Płytki skrawające z geometrią do łamania wióra,
  • Gwintowniki i nawiertaki,
  • Płytki do wytaczania otworów, płytki kształtowe i rozwiertaki do otworów.

Wykonujemy precyzyjne elementy metalowe na podstawie wzoru bądź rysunku — jesteśmy specjalistami w produkcji seryjnej, a nasze produkty trafiają nie tylko do lokalnych śląskich firm, ale również do klientów z całej Polski i Europy.

Zalety współpracy z nami przy obróbce CNC stali nierdzewnej

Skrawalność stali nierdzewnej, w porównaniu do stali węglowej, bywa szczególnie skomplikowana — wymaga precyzji i odpowiednich umiejętności. Właśnie dlatego kluczowe jest, aby obrabianiem zajmowały się osoby doświadczone. Od 2012 roku zajmujemy się obróbką metali i wykonywaniem precyzyjnych elementów z różnych rodzajów stali i stopów metali, nawet tych najbardziej wymagających. Wciąż poszerzamy swoją wiedzę w zakresie pracy ze stopami stali, aby być na bieżąco i sprostać rosnącym wymaganiom klientów.

Współpraca z nami to gwarancja najwyższej jakości usług CNC, dokładności i profesjonalizmu. Zapewniamy najszybszy możliwy czas realizacji zamówienia. Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty — w razie jakichkolwiek pytań dotyczących produktów czy realizacji złożonego zamówienia, zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego!