Obróbka skrawaniem CNC Śląsk, Katowice - toczenie i frezowanie metali

Ponadprzeciętna precyzja wykonywania dowolnego elementu pozwala na realizację projektów o różnym stopniu skomplikowania. Wykonywana w specjalistycznym parku maszynowym obróbka skrawaniem na Śląsku w siedzibie firmy LOMA Polska wykorzystuje zaawansowane i nowoczesne urządzenia komputerowe. Specjalizujemy się w produkcji niewielkich serii detali i podzespołów, a także opracowywaniu pojedynczych elementów, gwarantując w obu przypadkach najwyższą jakość usług z zakresu obróbki cięć CNC na terenie całego Śląska.

Specyfika obróbki CNC Śląsk

Każdą z usług świadczonych w parku maszynowym LOMA Polska wykonujemy na specjalistycznym sprzęcie, który spełnia obowiązujące w branży wymogi i normy bezpieczeństwa. Ze względu na rozległe i różnorodne obszary robocze dysponujemy maszynami o odmiennym przeznaczeniu, wykonując nie tylko obróbkę skrawaniem, ale także toczenie CNC na Śląsku. Nasze maszyny, a dokładniej ich stoły obrotowe stanowią zapewnienie o automatyzacji procesu obróbki bez potrzeby zmiany rodzaju mocowania. Znaczący wpływ na współczesny przemysł wytwórczy i konstrukcyjny wywarła obróbka CNC Katowice i inne metody gwarantujące precyzję i zautomatyzowanie procesu produkcyjnego.

Odpowiednio zaprogramowane urządzenia w trakcie procesu obróbki metali CNC w woj. śląskim wykorzystują zarówno techniczny projekt, jak i rodzaj powierzchni - jej indywidualne wymagania i specyfikę. Na podstawie dokumentacji technicznej przygotowujemy prototypy detali, które następnie obrabiamy na dedykowanych urządzeniach o specjalnym zastosowaniu.

Toczenie jest podstawową metodą komputerowego opracowania materiałów polegającego na odseparowaniu elementu obrabianego detalu dzięki zastosowaniu noża tokarskiego. Istotą wykonywania toczenia i frezowania CNC jest fakt, że w procesie zmiany kształtu/rozmiaru/powierzchni porusza się materiał obrabiany, a nie ostrze. Ten rodzaj obróbki dzieli się na: toczenie kopiowe, wzdłużne, stożkowe czy poprzeczne.

Zamów

Skorzystaj z efektownego
toczenia CNC na Śląsku

Toczenia CNC na Śląsku - zlecenia

Dysponujemy wysokiej jakości, wielozadaniowymi automatami tokarskimi umożliwiającymi następujące usługi o dowolnym stopniu skomplikowania technicznego:

  • toczenie stali nierdzewnej i kwasoodpornej,
  • toczenie tworzyw sztucznych,
  • toczenie aluminium i mosiądzu.

Chcąc zapewnić naszym klientom kompleksową opiekę nad zleceniem, oferujemy również szereg usług uzupełniających np. szlifowanie czy polerowanie. Możliwości naszego parku maszynowego są niemal nieograniczone, dlatego zachęcamy do kontaktu ze specjalistami firmy LOMA Polska.

Obróbka skrawaniem metali CNC Śląsk, Katowice

Cechą jej jest oddzielanie/usuwanie określonych w projekcie warstw materiału w celu uzyskania pożądanych właściwości i wielkości detalu. Metodę tę dzieli się na wiórową i ścierną. Urządzenia, na których pracujemy posiadają spore pole robocze, umożliwiające obróbkę skrawaniem w woj. śląskim dużych partii materiałów, o niestandardowych wymiarach. W ten sposób wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom wymagających klientów.

Specjaliści wyróżniają trzy rodzaje obróbki skrawaniem:

  • chemiczną, tzw. erozyjną,
  • ścierną,
  • wiórową, do której zaliczają się gwintowanie, frezowanie i toczenie CNC.
Kontakt

Dowiedz się więcej
o obróbce skrawaniem na Śląsku

Każdą z wymienionych metod obróbki wykonujemy za pomocą maszyn CNC w siedzibie naszej firmy LOMA Polska, przyjmując klientów z dziesiątek miast w Polsce.

Optymalizacja kosztów obróbki skrawaniem dla klientów z Katowic - ile kosztuje nasza usługa?

W zależności od doboru technologicznych parametrów, czyli głębokości, prędkości posuwu oraz prędkości samego skrawania, cena za usługę obróbki skrawaniem dla klientów z Katowic może być odmienna. Co ma wpływ na czas i wydajność technologii obróbki mechanicznej na Śląsku, a co za tym idzie, jakie czynniki warunkują cenę?

  • Optymalizacja kosztów jest możliwa dzięki trwałości narzędzia skrawającego (w tym regularnemu ostrzeniu) oraz zastosowaniu ekonomicznej prędkości. Bez tych aspektów niemożliwe jest wykonanie usługi zgodnie ze standardami optymalizacji kosztów.
  • Podczas opracowania kosztów pracy należy uwzględnić trzy czasy obróbki, tj. maszynowy, skrawania i niemaszynowy.
  • Specjaliści określają również dokładność opracowania materiału gwarantujących uzyskanie pożądanego efektu podczas jednorazowo przeprowadzonej usługi.

Osobom zainteresowanym ofertą opracowania kosztorysu obróbki CNC dla klientów z Katowic zachęcamy do indywidualnego kontaktu z naszymi specjalistami.

Frezowanie CNC Śląsk, Katowice

Mamy kilkudziesięcioletnie doświadczenie w branży obróbki skrawaniem, a dzięki ogromnej wiedzy, którą zyskaliśmy przez te wszystkie lata, jesteśmy w stanie zaoferować klientom kompleksowe usługi. W pracy korzystamy wyłącznie ze sprawdzonych maszyn i urządzeń, które tworzą nowoczesny park maszynowy LOMA Polska. Wysoka jakość naszych usług pokazuje, że warto korzystać z innowacyjnych technologii, dzięki którym mogą Państwo liczyć na szybką i fachową obsługę. Możliwości naszego parku są nieograniczone – jesteśmy w stanie produkować rozmaite elementy i podzespoły oraz  zapewniać krótkie terminy realizacji. Dzięki takiemu podejściu oraz nowoczesnym technologiom nasza firma zanotowała dynamiczny rozwój na rynku.

Obróbka skrawaniem pozwala otrzymać element o idealnym kształcie, a przy tym nadaje danemu przedmiotowi określone właściwości. Aby w fachowy oraz precyzyjny sposób zrealizować Państwa zlecenie, używamy do tego specjalistycznych urządzeń, tj. tokarki. Tokarka służy do obrabiania metali i produktów metalopodobnych. Na rynku można znaleźć też firmy wykorzystujące inny rodzaj obróbki, jakim jest frezowanie. Frezarka to rodzaj obrabiarki, który idealnie spisuje się na powierzchniach płaskich, czy przy obrabianiu kół zębatych oraz gwintów. Pamiętaj, że w LOMA Polska kontrola jakości towarzyszy procesowi obróbki skrawaniem CNC od początku do końca realizacji. Między innymi z tego powodu warto skorzystać z naszej oferty.

Obróbka metali Śląsk, Katowice - dlaczego my?

LOMA Polska działa według sprawdzonych zasad będących gwarancją kompleksowej obsługi i realizacji każdego projektu obejmującego świadczenie usługi wykonywane za pomocą obrabiarki CNC. Precyzja i powtarzalność to wyznaczniki jakości w parku maszynowym LOMA Polska, w którym nad całym przebiegiem procesu czuwają wykwalifikowani pracownicy. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie, specjalistyczną wiedzę, a także uprawnienia pozwalające na pracę przy automatach tokarskich przeznaczonych do obróbki skrawaniem CNC na Śląsku. Pracujemy tak, by oferować klientom krótkie terminy realizacji nawet przy najbardziej skomplikowanych projektach.

W trosce o zadowolenie klienta pracownicy LOMA Polska podczas indywidualnych spotkań przedstawiają realizowane projekty wraz z opracowaną dokumentacją techniczną. Dotychczas wykonywaliśmy obróbkę metali skrawaniem i tworzyw sztucznych. Na co dzień współpracujemy z klientami z wielu miast Śląska, np. Katowic, Dąbrowy Górniczej, Mikołowa, Gliwic i wielu innych. Nie wahaj się skorzystać z naszych profesjonalnych usług i powierzyć nam swojego projektu.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące obróbki skrawaniem i toczenie CNC dla klientów z Katowic i innych miast z Śląska:

Jakie aluminium do toczenia CNC?

Na czym polega obróbka skrawaniem?

Jak obliczyć czas obróbki skrawaniem?