Obróbka i toczenie CNC - Katowice, Śląsk

Ponadprzeciętna precyzja wykonywania dowolnego elementu pozwala na realizację projektów o różnym stopniu skomplikowania. Wykonywana w specjalistycznym parku maszynowym obróbka skrawaniem na Śląsku w siedzibie firmy LOMA Polska wykorzystuje zaawansowane i nowoczesne urządzenia komputerowe. Specjalizujemy się w produkcji niewielkich serii detali i podzespołów, a także obróbką pojedynczych elementów, gwarantując w obu przypadkach najwyższą jakość obróbki CNC na Śląsku.

Nowoczesny sprzęt

Każdą z usług świadczonych w parku maszynowym LOMA Polska wykonujemy na specjalistycznym sprzęcie, który spełnia obowiązujące w branży wymogi i normy bezpieczeństwa. Ze względu na rozległe i różnorodne obszary robocze dysponujemy maszynami o odmiennym przeznaczeniu, wykonując nie tylko obróbkę skrawaniem, ale także toczenie CNC na Śląsku. Nasze maszyny, a dokładniej ich stoły obrotowe stanowią zapewnienie o automatyzacji procesu obróbki bez potrzeby zmiany rodzaju mocowania. Znaczący wpływ na współczesny przemysł wytwórczy i konstrukcyjny wywarła obróbka CNC i inne metody obróbki, gwarantujące precyzję i zautomatyzowanie procesu produkcyjnego.

Zamów

Skorzystaj z efektownego
toczenia CNC na Śląsku

Specyfika obróbki CNC - toczenie CNC na Śląsku

Odpowiednio zaprogramowane urządzenia w trakcie procesu obróbki materiału wykorzystują zarówno techniczny projekt, jak i rodzaj powierzchni - jej indywidualne wymagania i specyfikę. Na podstawie dokumentacji technicznej przygotowujemy prototypy detali, które następnie obrabiamy na dedykowanych urządzeniach o specjalnym zastosowaniu.

Toczenie CNC na Śląsku jest podstawową metodą komputerowej obróbki materiałów polegającej na odseparowaniu elementu obrabianego detalu dzięki zastosowaniu noża tokarskiego. Istotą toczenia CNC jest fakt, że w procesie zmiany kształtu/rozmiaru/powierzchni porusza się materiał obrabiany, a nie ostrze. Toczenia CNC na Śląsku dzielą się na: toczenie kopiowe, wzdłużne, stożkowe czy poprzeczne.

Jakie zlecenia przyjmujemy w ramach toczenia CNC na Śląsku?

Dysponujemy wysokiej jakości, wielozadaniowymi automatami tokarskimi umożliwiającymi następujące usługi o dowolnym stopniu skomplikowania technicznego:

  • toczenie stali nierdzewnej i kwasoodpornej,
  • toczenie tworzyw sztucznych,
  • toczenie aluminium i mosiądzu.

Chcąc zapewnić naszym klientom kompleksową opiekę nad zleceniem, oferujemy również szereg usług uzupełniających obróbkę CNC na Śląsku, np. szlifowanie czy polerowanie. Możliwości naszego parku maszynowego są niemal nieograniczone, dlatego zachęcamy do kontaktu ze specjalistami firmy LOMA Polska.

Obróbka skrawaniem - Śląsk

Cechą obróbki skrawaniem na Śląsku jest oddzielanie/usuwanie określonych w projekcie warstw materiału w celu uzyskania pożądanych właściwości i wielkości detalu. Metodę tę dzieli się na obróbkę wiórową i ścierną. Urządzenia, na których pracujemy posiadają spore pole robocze, umożliwiające obróbkę skrawaniem na Śląsku dużych partii materiałów, o niestandardowych wymiarach. W ten sposób wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom wymagających klientów.

Specjaliści wyróżniają trzy rodzaje obróbki skrawaniem:

  • chemiczną, tzw. erozyjną,
  • ścierną,
  • wiórową, do której zaliczają się gwintowanie, frezowanie i toczenie CNC.
Kontakt

Dowiedz się więcej
o obróbce skrawaniem na Śląsku

Każdą z wymienionych usług obróbki skrawaniem wykonujemy na Śląsku w siedzibie naszej firmy LOMA Polska, przyjmując klientów z dziesiątek miast w Polsce.

Optymalizacja kosztów obróbki skrawaniem dla klientów z Katowic - ile kosztuje nasza usługa?

W zależności od doboru technologicznych parametrów obróbki, czyli głębokości skrawania, prędkości posuwu oraz prędkości samego skrawania, cena za usługę obróbki skrawaniem dla klientów z Katowic może być odmienna. Co ma wpływ na czas i wydajność technologii obróbki, a co za tym idzie jakie czynniki warunkują cenę?

  • Optymalizacja kosztów obróbki jest możliwa dzięki trwałości narzędzia skrawającego (w tym regularnemu ostrzeniu) oraz zastosowaniu ekonomicznej prędkości. Bez tych aspektów niemożliwe jest wykonanie usługi zgodnie ze standardami optymalizacji kosztów.
  • Podczas opracowania kosztów pracy należy uwzględnić trzy czasy obróbki, tj. maszynowy, skrawania i niemaszynowy.
  • Specjaliści określają również dokładność obróbki gwarantującej uzyskanie pożądanego efektu podczas jednorazowo przeprowadzonej usługi.

Osobom zainteresowanym opracowaniem kosztorysu obróbki CNC dla klientów z Katowic zachęcamy do indywidualnego kontaktu z naszymi specjalistami.

Dlaczego my?

LOMA Polska działa według sprawdzonych zasad będących gwarancją kompleksowej obsługi i realizacji każdego projektu obejmującego usługi obróbki CNC na Śląsku. Precyzja i powtarzalność to wyznaczniki jakości w parku maszynowym LOMA Polska, w którym nad całym przebiegiem procesu czuwają wykwalifikowani pracownicy. Nasi specjaliści posiadają wieloletnie doświadczenie, specjalistyczną wiedzę, a także uprawnienia pozwalające na pracę przy automatach tokarskich przeznaczonych do obróbki CNC na Śląsku. Pracujemy tak, by oferować klientom krótkie terminy realizacji nawet najbardziej skomplikowanych projektów.

W trosce o zadowolenie klienta pracownicy LOMA Polska podczas indywidualnych spotkań przedstawiają zrealizowane projekty wraz z opracowaną dokumentacją techniczną. Dotychczas wykonywaliśmy obróbkę materiałów takich jak metale, tworzywa sztuczne czy aluminium. Na co dzień współpracujemy z klientami z wielu miast Śląska, np. Katowic, Dąbrowy Górniczej, Mikołowa, Gliwic i wielu innych. Korzystając z naszych usług, masz pewność, że praca zostanie wykonana profesjonalnie.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące obróbki skrawaniem i toczenie CNC dla klientów z Katowic i innych miast z Śląska:

Jakie aluminium do toczenia CNC?

Na czym polega obróbka skrawaniem?

Jak obliczyć czas obróbki skrawaniem?