Loma Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. K.

Usługi toczenia CNC na Śląsku - zlecenia

Nakrętki wciskane

NAKRĘTKI WCISKANE - KALEI SETZMUTTER

Nakrętki wciskane (osadcze) to świetna alternatywa dla nakrętek zgrzewanych, lutowanych oraz spawanych do elementu konstrukcyjnego. Doskonale sprawdzają się także do przygotowania gwintowanego punktu montażowego w różnego rodzaju konstrukcjach. Nakrętki do wciskania znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie w cienkościennych elementach wymagana jest bardzo duża stabilność połączenia. Oferowane w naszym sklepie nakrętki wciskane można spotkać także pod innymi nazwami takimi, jak nakrętki moletowane, nakrętki radełkowane, nakrętki z radełkiem, nakrętki norma BN201, nakrętki Kalei.


Nakrętki specjalne wciskane - zastosowanie

Specjalne nakrętki wciskane najczęściej stosowane są do blachy np. do obudów metalowych, konstrukcji stalowych , profilów. Można je wykorzystać również do innych materiałów np. jako nakrętki do wprasowania do szyn miedzianych (do szaf sterowniczych , rozdzielnic elektrycznych)

Zamów

Wybierz nasze
specjalne nakrętki


Nakrętki do wciskania – zastosowanie i montaż

Nakrętki wciskane do metali charakteryzują się bardzo wysoką odpornością na wysoki moment obrotowy oraz precyzją montażu. Nakrętki tego typu najczęściej stosowane są jako nakrętki do blachy. Można je znaleźć m.in. w obudowach metalowych, konstrukcjach stalowych oraz profilach. Ich szerokie zastosowanie sprawia, że można je wykorzystać także do innych materiałów np. jako nakrętki do wprasowania do szyn miedzianych, do szaf sterowniczych, do rozdzielnic elektrycznych. Montaż nakrętek wciskanych jest bardzo prosty. Wystarczy umieścić nakrętkę centralnie w wywierconym (lub wytłoczonym) otworze, a następnie wprasować ją do otworu. Dokładny montaż polega na wciśnięciu do rowka nakrętki materiału elementu konstrukcji, co powoduje stabilne i trwałe połączenie. Dodatkowo wysoki moment siły zerwania nakrętki w materiale jest możliwy dzięki odpowiedniej geometrii radełka.

Skontaktuj się z nami

Bogaty wybór nakrętek
do wciskania


Nakrętka wciskana wysokiej jakości

Wszystkie oferowane przez producenta LOMA nakrętki wciskane (osadcze) wyróżniają się wysokim standardem wykonania. Specjalna geometria, o której wspomniano wyżej jest wynikiem owocnej współpracy z niemieckim instytutem Steinbeis-Zentrum. To właśnie ta cecha zapewnia optymalne połączenie nakrętki z przeznaczonym elementem konstrukcji. Ponadto przed wysłaniem produktów do klienta, wszystkie nakrętki do wciskania LOMA są obligatoryjnie poddawane 100% automatycznej kontroli optycznej, w trakcie której geometria jest precyzyjnie sprawdzana. Standardowo nakrętki wykonane są ze stali automatowej 11SMnPb30+C. Następnie są one hartowane powierzchniowo oraz zabezpieczane powłoką antykorozyjną (cynkowanie z pasywacją niebieską). Przygotowujemy także nakrętki wciskane do metali na zamówienie. Poza standardem oferujemy np. zabezpieczenie innymi powłokami (cynkowanie z pasywacją grubowarstwową, cynk-nikiel, żelazo-cynk, nikiel) oraz wykonanie z innego rodzaju materiału m.in. C45Pb, 11SMn30, czy stali nierdzewnej 1.4305. Nasz profesjonalny zespół specjalistów chętnie doradzi oraz odpowie na wszelkie pytania. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!