Obróbka CNC stali nierdzewnej

Dysponujemy doskonale wyposażonym parkiem maszynowym na Śląsku, w których pracownicy Lomy Polska wykonują usługi w zakresie obróbki CNC stali nierdzewnej i nie tylko. Zapewniamy naszym klientom możliwość frezowania i toczenia zleconych materiałów w oparciu o najwyższej klasy standardy technologii i obróbki. Działamy według zasad efektywnej pracy, której rezultaty osiągamy w wyznaczonym przez klienta terminie. Dowiedz się, na jakim pracujemy sprzęcie i co wyróżnia nas na tle konkurencyjnych firm.

Jak działamy?

Obróbka CNC stali nierdzewnej odbywa się w innowacyjnym centrum obróbczym, dzięki czemu dostarczamy klientom firmy Loma dopasowane do ich oczekiwań technicznych i wizerunkowych. Nasi pracownicy na pierwszym etapie spotkania z klientem rozpoczynają rozmowę od wnikliwej analizy potrzeb, która pozwala na sprawowanie całkowitej opieki nad obsługą projektu. Następnie wykonujemy wszystkie konieczne kroki techniczne (przygotowanie planu sterowania narzędziami) w parku maszynowym, gdzie korzystamy z najwyższej klasy sprzętu przeznaczonego do obróbki CNC.

W zależności od oczekiwań względem obróbki CNC stali nierdzewnej oferujemy frezowanie i toczenie, które różnicują finalny efekt detalu metalowego (kształtów na wzór graniastosłupa lub stożków/walców. Frezowanie opiera się na pracującym (a dokładniej obracającym) narzędziu skrawającym, a toczenie polega na toczeniu materiału obrabianego za pomocą ruchu obracającego.

Skontaktuj się z nami

Zleć obróbkę CNC stali nierdzewnej

Najwyższe standardy obróbki CNC stali nierdzewnej

Stal nierdzewna to mieszanina takich pierwiastków jak: żelazo, chrom, krzem, węgiel oraz mangan, dzięki czemu materiał ten ma doskonałe właściwości mechaniczne i antykorozyjne. Cechy techniczne materiału pozwalają na skuteczną obróbkę CNC stali nierdzewnej, którą ułatwia jej struktura i podatność na modyfikacje.

Podatność i łatwość obróbki CNC stali nierdzewnej nie zawsze jednak gwarantuje satysfakcjonujący efekt finalny. Skrawalność jest ściśle związana z obraną techniką obróbki, która wpływa na uzyskane parametry, estetykę i wytrzymałość uzyskanego materiału. Firma Loma Polska od lat korzysta z najwyższej klasy sprzętu wypełniającego przestrzeń dedykowanego parku maszynowego, który pozwala nam na poprawienie jakości i optymalizację czasu wykonywania zleconej usługi. Nasi pracownicy poświęcają uwagę każdemu projektowi bez wyjątku - działamy efektywnie, a produkty dostarczamy zawsze w terminie.

Misja naszej pracy

Firma Loma i jej usługa obróbki CNC stali nierdzewnej cieszy się ogromną popularnością z kilku powodów. Przede wszystkim jest to miejsce z wieloletnią tradycją pracy, przy jednoczesnym podążaniu za technologiczno-technicznymi nowinkami. Wszystkie usługi wykonujemy według zasad bezpieczeństwa i techniki, dostarczając klientom precyzyjnych detali, szybkość produkcji spodziewanego efektu. Skontaktuj się z pracownikami firmy Loma i poznaj szczegóły oferty obróbki CNC stali nierdzewnej, a następnie dołącz do grona naszych zadowolonych klientów.

Obróbka cnc stali nierdzewnej w zależności od jej gatunku

Wpływ na obróbkę CNC stali nierdzewnej mają nie tylko zaawansowane technologicznie metody metalurgiczne, ale także szeroki wybór gatunków stali podatnych na obróbkę skrawaniem - tzw. stali automatowych, zaliczających się do grupy stali specjalnych. Ze względu na doskonałe właściwości mechaniczne m.in. wysoką spawalność, wytrzymałość i plastyczność, stal nierdzewna uznawana jest za pośrednika w procesie rozwoju technologii metod obróbki materiałowej. Poznaj szczegóły obróbki CNC stali nierdzewnej.

Stale austenityczne

Stale austenityczne wyróżniają się właściwościami antykorozyjnymi, plastycznością, skłonnością do umocnienia/ustabilizowania na zimno, a także niższą przenikalnością magnetyczną. Wykorzystując do tego gatunku obróbkę CNC stali nierdzewnej możliwe są pewne komplikacje - szybsze i większe zużycie narzędzia skrawającego, a także skłonność do szczepiania się, które z kolei prowadzi do uszkodzenia narzędzia. Skrawanie stali austenitycznej wpływa bezpośrednio na obniżenie trwałości mechanizmu obróbkarskiego.

Stale martenzytyczne

Ten gatunek stali wykazuje gorsze właściwości antykorozyjne w porównaniu do swojego poprzednika, dlatego najchętniej wykorzystuje się go w nieagresywnych środowiskach. W trakcie obróbki cieplnej stali martenzytycznej nabywa ona właściwości wytrzymałościowych. Obróbka CNC stali nierdzewnej typu martenzytycznych jest stosunkowo niewymagająca.

Stale ferrytyczne

Skrawalność stali ferrytycznej zachowuje wysokie właściwości wytrzymałościowe, jednak w trakcie obróbki CNC stali nierdzewnej istnieje spore ryzyko, że materiał szczepi się z narzędziem. Ten gatunek stali podatny na obróbkę posiada pogłębioną zawartość fosforu i siarki.

Stale typu duplex

Gatunek ten nazywany jest również stalą ferrytyczno-austenityczną ze względu na dwustopniową strukturę. Wykazują one ponadprzeciętne właściwości antykorozyjne, podatność na obróbkę, plastyczność, a także trwałość. Podczas obróbki CNC stali nierdzewnej typu duplex powstaje twardy wiór, który negatywnie wpływa na żywotność i trwałość narzędzia skrawającego. Ich obróbka jest trudniejsza w porównaniu do stali austenitycznych.