Loma Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. K.

Usługi toczenia CNC na Śląsku - zlecenia

Precyzyjna obróbka metali

Firma Loma jest wiodącym producentem w branży obróbki skrawaniem na Śląsku. Działamy w oparciu o najnowsze i zaawansowane technologicznie rozwiązania, pozwalające na osiągnięcie najlepszego efektu w stosunkowo krótkim czasie. W naszej ofercie znajdują się sprzęty do frezowania oraz toczenia CNC. Od lat dysponujemy stale rozwijającym się parkiem maszynowym, którego dostępność zapewnia naszym klientom kompleksowe usługi w obrębie jednego zakładu.

Kompleksowość naszych usług polega również na tym, że jesteśmy producentem części toczonych ze stali nierdzewnej, stali czarnej i metali kolorowych. W skład naszej oferty wchodzą nakrętki wciskane oraz elementy toczone.

Czym jest precyzyjna obróbka CNC?

Obróbka CNC to skrót od Computerized Numerical Control, czyli komputerowego sterowania urządzeniami numerycznymi. Odpowiednio skonstruowana maszyna pozwala na wytwarzanie poszczególnych części maszyn, których wykonanie poprzedzone jest programowaniem. Precyzyjna obróbka CNC korzysta z urządzeń sterowanych komputerowo, dzięki czemu efekt jest kontrolowany i niezwykle dokładny. Toczenie i frezowanie elementów pozwalają na maksymalną eksploatację materiału i minimalizację jakichkolwiek strat.

Etapy pracy obróbki CNC na Śląsku:

  • przygotowanie odpowiedniego projektu na komputerze,
  • zmiana projektu do postaci planu sterowania narzędziami,
  • obróbka skrawaniem wybranego materiału.

Nad całym procesem obróbki CNC czuwa wyznaczony do tego operator, którego zadaniem jest zaprogramowanie automatu na obróbkę danego elementu. Wprowadza on do komputera projekt, który następnie monitoruje.

Zamów

Skorzystaj z precyzyjnej
obróbki CNC

Park maszynowy firmy Loma - precyzyjna obróbka skrawaniem

Działająca od lat w branży obróbki skrawaniem firma Loma posiada dostęp do parku maszynowego, w którym znajduje się ponad 150 maszyn do precyzyjnej obróbki skrawaniem. Najczęściej korzystamy z automatów tokarskich CNC oraz automatów krzywkowych. Nasze urządzenia pozwalają nam na toczenie wzdłużne, toczenie krótkie oraz produkcję drobnych elementów o mniejszym stopniu złożoności. Poza tym zajmujemy się gwintowaniem, frezowaniem oraz wierceniem przy użyciu automatów marek: Ketterer, Ixion, Suhner, Feinler oraz Ixion.

Sprawdź

Atrakcyjna oferta
precyzyjnej obróbki skrawaniem

Zastosowanie obróbki CNC

Precyzyjna obróbka skrawaniem stosowana jest w wielu branżach: motoryzacyjnej, maszynowej, meblowej, oświetleniowej i wielu innych. Poza tym z jej zalet korzysta się również w branży lotniczej i medycznej, a także w automatyce czy elektronice. Każda z tych dziedzin wymaga precyzyjnych i odpowiednio wykonanych elementów z różnych tworzyw, co zapewnia obróbka CNC na Śląsku oferowana przez firmę LOMA.

Zalety obróbki skrawaniem - Śląsk

Obróbkę CNC można wykonać na wielu różnych materiałach: stali węglowej, mosiądzu, stopach aluminium, miedzi oraz tworzywach sztucznych. Precyzyjną obróbkę metali stosuje się w wielu gałęziach przemysłu, dzięki następującym jej cechom:

  • precyzja wykonania określonych elementów,
  • wygoda i terminowość zapewniona przez łatwość obsługi obrabiarki CNC,
  • szybkość produkcji i przewidywalność efektu,
  • oszczędność czasu - klient wie, jakiego elementu potrzebuje, a precyzyjna obróbka CNC eliminuje margines błędu obecny przy obróbce manualnej,
  • możliwość skrawania bardzo drobnych, niestandardowych elementów,
  • dzięki skrawaniu można uzyskać efekt szlifowania czy grawerowania.

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty wszystkie osoby posiadające własne firmy, które chcą postawić na jakość i precyzję wykonania obróbki CNC na Śląsku oferowanej przez zakład Loma.