Produkcja detali metalowych

Firma Loma od wielu lat dba o to, by poddawać proces produkcyjny międzyoperacyjnym oraz ostatecznym kontrolom jakości produkcji detali metalowych. Ważnym elementem każdego procesu produkcyjnego jest jego monitorowanie i reagowanie w przypadku dostrzeżenia jakichkolwiek nieprawidłowości. Wytwarzane w naszym zakładzie detale poddawane są ścisłej kontroli jakości na każdym etapie produkcji, a jej wyniki sprawdzane są z wykorzystaniem programu do SPC.

Produkcja detali metalowych - funkcjonowanie działu

Dział kontroli wyposażony jest w proste przyrządy pomiarowe oraz skomputeryzowane urządzenia. Najważniejsze z nich to:

  • Hoermle Glassteller Messmachine - maszyna do najlepszej kontroli geometrii detali,
  • Opticline - Hommel Etamic C305 – urządzenie do optycznej kontroli wymiarów - dzięki ruchomym kamerom i obrotowej głowicy cały detal jest mierzony z każdej strony,
  • Surfcom Flex - Zeiss – przyrząd służący do pomiaru chropowatości powierzchni,
  • Projektor pomiarowy Mitutoyo do pomiaru konturu detalu,
  • Pistolet do pomiaru średnic wewnętrznych ( średnicówka) - Bowers Holematic,
  • Przyrząd do pomiaru bicia promieniowego i osiowego – Cordax.

W ten sposób przygotowana przestrzeń do kontroli produkcji detali metalowych pozwala na oferowanie usług i produktów zgodnych z najwyższymi standardami. Od lat dbamy o to, by zapewniać dostęp do najlepszych urządzeń obsługiwanych przez wykwalifikowanych i czujnych pracowników, którzy biorą czynny udział w kontroli jakości produkcji detali metalowych.

Etapy pracy przy kontroli jakości produkcji detali metalowych

Produkcja detali metalowych odbywa się w ściśle określonych warunkach, przy zachowaniu kolejności poszczególnych etapów kontroli jakości produkcji detali metalowych, w tym:

1. Kontrola przedprodukcyjna

Firma Loma posiada dostęp do własnego parku maszynowego, w którym świadczymy usługi w zakresie obróbki skrawaniem oraz produkujemy elementy toczone i nakrętki wciskane. Sprawdzamy oferowane elementy i dostarczane nam materiały - skład, parametry i inne właściwości. Każdy detal posiada swoją kartę obiegową, dzięki której możemy śledzić stan detalu metalowego niezależnie od etapu.

2. Kontrola produkcji detali metalowych

W ramach tej kontroli na tym etapie produkcyjnym zajmujemy się:

  • pomiarem wymiarów zewnętrznych,
  • pomiarem wymiarów wewnętrznych,
  • kontrolą gwintu,
  • przykładamy również uwagę do estetyki wykonania.

Produkcja detali metalowych pozwala na uzyskanie wyrobów zarówno o charakterze estetyczno-dekoratorskim, jak i o przeznaczeniu technologiczno-użytkowym.

3. Kontrola poprodukcyjna

Produkcja detali metalowych wymaga od firmy Loma kontroli jakości prowadzonej zgodnie ze standardami - wszystkie detale podlegają procesom ich monitorowania, podczas których z łatwością można wykryć wszelkie nieprawidłowości. Metalowy detal niespełniający wymogów klienta zostaje odpowiednio utylizowany.

4. Kontrola końcowa

Zadaniem kontroli końcowej jest sprawdzenie produkcji detali metalowych - porównanie elementu z kartą obiegową, wszelkimi technicznymi dokumentami i wymaganiami konkretnego klienta. W ten sposób poprowadzona obsługa gwarantuje zadowolenie i spełnienie oczekiwań firm zlecających produkcję detali metalowych.

Dlaczego można ufać produkcji detali metalowych w firmie Loma POLSKA?

Firma Loma POLSKA istnieje na rynku od wielu lat, specjalizując się m.in. w  seryjnej produkcji detali metalowych. Wykonujemy precyzyjne elementy metalowe, których jakość i trwałość jest konkurencyjna w stosunku do firm o podobnym profilu działalności. Prowadzimy dociekliwą kontrolę jakości opierającą się na bezpiecznym dla pracowników i zautomatyzowanym procesie produkcji detali metalowych. Zależy nam na tym, klienci firmy Loma Polska mogli zaopatrywać się w najwyższej jakości wyroby z najtrwalszych i dobrych gatunkowo materiałów.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy Loma POLSKA. Produkujemy elementy metalowe z myślą o najbardziej wymagających klientach, którzy chcą kupić precyzyjnie wykonane detale metalowe

Złóż zapytanie

Profesjonalna produkcja
detali metalowych